Kauden päätösjuhla 30.5.2018

Peliveliperheen kauden päätöstä juhlittiin urheilutalolla 30.5.2018. Näytösottelussa seuran juniorit pelasivat yhdessä miesten edustusjoukkueen pelaajien kanssa. Team Holopainen ja Team Kuusela väänsivät tiukan ottelun, joka päättyi lopulta Ville Kuuselan vetämän joukkueen 11-10 voittoon. Pelaajaluettelo alla.

 

paattajaiset-2018_haba

 

Palkitsemisjuhlassa palkittiin pelaajia jokaisesta joukkueesta. Seurapalkinnot jaettiin seuraavasti:

 

paattajaiset-2018_liljeqvistitpaattajaiset-2018_teemu_jaripaattajaiset-2018_marika

 

Joukkueiden palkitut:

 -11 syntyneet Ohjaajat Riikka Mäntynen ja Sanna Korpi
Kauden kehittyjä Nera-Maria Hietikko
Tsemppari Samu Ala-Aho
Ryhtipelaaja Severi Ivalo
 -10 syntyneet Ohjaajat Matias Järvinen ja Ilari Rosenberg
Kauden kehittyjä Panu Niemelä
Tsemppari Väinö Niskala
Ryhtipelaaja Veikko Nurmi
 -10-12 syntyneet Ohjaajat Sami Ojanperä ja Mikko Isoniemi
Kauden kehittyjä Eemil Kortesmaa
Ryhtipelaaja Matti Latvasalo
Ahkera Liinus Maunuksela
 -06-07 syntyneet Ohjaaja Lisa Ollila
Kauden kehittyjä Mikko Ketonen
Tsemppari Miiro Länkimäki
Ryhtipelaaja Tommi Fors
 -09 syntyneet Valmentaja Jari Hankkio
Kauden kehittyjä Paavo Jokiranta
Tsemppari Luukas Ylevä
Ryhtipelaaja Aaro Salmenkangas
 -08 syntyneet Valmentajat Aku Leppälä, Eetu Manninen ja Teemu Joensuu
Kauden kehittyjä Eemeli Yli-Karjanmaa
Tsemppari Aatu Leppälä
Ryhtipelaaja Ville Jaakkola
 E-tytöt Valmentaja Irene Viita
Kauden kehittyjä Hertta Järvinen
Tsemppari Piitu Lepistö
Ryhtipelaaja Minea Viita
 -07 punainen Valmentajat Eetu Erikoinen ja Juho Repo
Kauden kehittyjä Eetu Suopuro
Tsemppari Esa Niemelä
Ryhtipelaaja Rasmus Mäkelä
 -07 sininen Valmentajat Tuukka Rajala ja Matias Järvinen
Kauden kehittyjä Aleksi Ruohonen
Tsemppari Henri Arovuo
Ryhtipelaaja Lauri Hermans
 -06 synt Valmentajat Arttu Uusi-Pohjola, Niklas Ahokas ja Tuomas Kujala
Kauden kehittyjä Paavo Pärssinen
Tsemppari Feetu Nelimarkka
Ryhtipelaaja Niilo Mäkipelkola
 D-tytöt Valmentajat Jani Toivonen ja Vilma Kangas
Kauden kehittyjä Esme Ulve
Taistelija Emma Katila
Yllättäjä Eeva Finni
 -05 syntyneet Valmentajat Teemu Uusitalo ja Jani Kantokoski
Kauden kehittyjä Jaakko Saranpää
Tsemppari Matias Haanpää
Ryhtipelaaja Aleksi Latvala
 -04 synt Valmentajat Jari Karjalainen ja Irene Viita
Kauden kehittyjä Oskari Pitkäranta
Nooa Lehtonen
Ryhtipelaaja Niilo Niemelä
MVP Aatu Luhtala
 -03 edustus Valmentaja Roni Takala ja Kaappoo Saari
Kauden kehittyjä Tuukka Uusimäki
Tsemppari Veetu Kettunen
Ryhtipelaaja Aleksi Puroaho
 
 -03 kilpa Valmentaja Roni Takala ja Kaappoo Saari
Kauden kehittyjä Visa Koivu
Tsemppari Casper Ikkala
Ryhtipelaaja Samuli Pihlaja
 
 -02 pojat Valmentajat Samuli Kivimäki ja Ville Manner
Viljami Järvikangas
Jonas Puska
Vili Keski-Heikkilä
 
 B-tytöt Valmentajat Inka Kilpijärvi ja Jari Karjalainen
Kauden kehittyjä Sonja Lähteenmäki
Tsemppari Ulriikka Ketola
Ryhtipelaaja Jenna Harri
 B edustusjoukkue Valmentajat Anssi Pietilä ja Samu Peltomäki
Ryhtipojat: Aleksi Koskela
Konsta Haukkala
Jasper Virtanen
 Sitoutuja  Joonas Juupajärvi
 B kilpajoukkue Valmentajat Anssi Pietilä ja Samu Peltomäki
Kauden kehittyjät Eero Karjanlahti
Eemeli Karjanlahti
Ryhtipelaaja Elmeri Haveri
 B aluejoukkue Valmentajat Anssi Pietilä ja Samu Peltomäki
Kauden kehittyjä Oskari Kallio
Tsemppari Teemu Rantala
Ryhtipelaaja Tapio Paalanen
 A-Akatemia Valmentaja Ville Manner
Kauden kehittyjä Kalle Kekola
Tsemppari Tuukka Rajala
Ryhtipelaaja Sami Mikkola
 A-tytöt Valmentajat Marika Kääriäinen ja Ida-Maria Pajukoski
Kauden kehittyjä Vilma Kangas
Taito- ja tahtopelaaja Anna Marttala
Taistelija Ellen Rinta-Jaskari
 A-pojat Valmentajat Ville Manner ja Niko Mäkelä
pitkäjänteisestä työstä: Janne Autio
Miika Pollari
Juuso Koskela
 M2-joukkue Valmentaja Anssi Pietilä
Vuoden tulokas Tino Haarala
Naisten joukkue Pelaajavalmentajat Marika Kääriäinen ja Ida-Maria Pajukoski
MVP-pelaaja Minna Seppälä
 Miesten edustusjoukkue Valmentajat Tommy Koponen, Anssi Pietilä ja Jiri Kirsilä
Taistelijan malja: Tuukka Kiviranta
Ryhtipelaaja: Harri Karjala
MVP-pelaaja: Matias Veikkola
Tulokaspelaaja: Joni-Arttu Sieppi
Vuoden Wäiski: Petro Rautio

paattajaiset-2018_kerhot_ville_jyrki   paattajaiset-2018_hapa2

 

Näytöspelin junioripelaajat (joukkueet täydentyivät miesten liigapelaajista):

 

TEAM KUUSELA

Aatu Mäkelä -11 (-09 joukkue)
Joona Tanhuamäki 08
Tuomo Maunumaa 08
Eetu Puumalainen 09
Paavo Jokiranta 09
Aapo Rajala 08
Oskari Ankkuri 05
Oskari Väistö 05
Anton Hellberg 05
Nella Auranen D-tytöt
Sofia Kitinoja D-tytöt
mv Elli Kivistö D-tytöt
mv Ilmari Takala 07

 

TEAM HOLOPAINEN

Jami Hietikko 07
Onni Keltikangas 07
Henri Arovuo 07
Arttu Pirhonen 07
Venni Tarpio 06
Santtu Kujala 06
Vilma Lehtimäki B-tytöt
Veera Lehtimäki B-tytöt
Helmi Hakala E-tytöt
Janika Raunio E-tytöt
Nenne Lanamäki E-tytöt
mv Nera Hietikko E-tytöt
mv Daniel Huttunen -07

 

 

 

 

SEINÄJOEN PELIVELJET

SPV:N TOIMISTO

toimistopeliveljet.com
050 432 2508
Huhtalantie 2, 60220 Seinäjoki

Seinäjoen Peliveljet ry (SPV) on vuonna 1994 perustettu salibandyn erikoisseura. Seura edistää salibandykulttuuria toiminta-alueellaan tarjoamalla huipputason kilpaurheilu- sekä harrastetason toimintaa yhä uusille ryhmille.