Palkintosadetta kauden päätteeksi

Kiitos kaikille pelaajille ja toimihenkilöille päättyneestä kaudesta! Vaikka kauden päätösjuhla jää tänä keväänä fyysisesti pitämättä, on jokainen seuran jäsen ansainnut jälleen kiitokset sekä onnittelut hienoista suorituksista ja kehityksestä menneellä kaudella.

Palkitsemme aiempaan tapaan jokaisesta joukkueesta pelaajia, huomioimme pitkäaikaisia toimihenkilöitä sekä jaamme seuran yhteisiä palkintoja.

 

SEURAN YHTEISET PALKINNOT

Kauden Salibandyperhe Jani, Elina, Eeli ja Noora Toivonen. Elina toimii joukkueenjohtajana pojat -11 joukkueessa, Jani valmentajana C-tytöissä ja pojat -11 joukkueissa, molemmat lapset pelaavat omissa joukkueissaan. Jani on myös entinen miesten edustusjoukkueen maalivahti.
Kauden yhteistyökumppani Seinäjoen Puutarha, Petri Harri   sepu
Kauden Salibandynuori Sofia Lahti synt. -04: Pelaaja joukkueissa pojat 2004, A-tytöt ja naisten joukkue. Ollut myös mukana U16 maajoukkuetapahtumassa.
Kauden valmentaja Tuomas Kujala, valmentajana pojat 2006 joukkueessa.
SPV-teko #Elämän virtaa -Verenluovutuskampanja keväällä 2020, yhteistyössä Caruna ja Suomen veripalvelu

 

toivoset24lahti

Kauden Salibandyperhe Toivoset ja Kauden salibandynuori Sofia Lahti.

 

TOIMIHENKILÖT, VÄHINTÄÄN 5V SEURAN HYVÄKSI TEHTYÄ TYÖTÄ sydan

Nimi, tehtävä, aloitusvuosi.

Tomi Järvinen, hallitus 2012
Jyrki Kuoppala, jojo 2013
Maarit Takala, rahastonhoitaja 2013
Marko Takala, jojo 2013
Pekka Mäntyharju, jojo + hallitus 2013
Pertti Ahokas, jojo+ hallitus 2013
Vesa Leppälä, jojo 2013
Markus Ylä-Ilomäki, hallitus 2013
Ari Vuorimäki, jojo 2014

 

 

KERHORYHMÄT

Tyttöjen kerhot -11-12 ja -13-15 syntyneet Ohjaaja Hanna Mäenpää + C-tytöt
Tsempparit Kaikki tytöt :-)
Ryhtipelaaja Iisatuuli Viitamäki
Kauden kehittyjä Elli Rauhala
Ilopilleri Ellinoora Väistö
Poikien kerho -12-13 syntyneet Ohjaajat: Jenna Henttonen, Ulriikka Ketola
Kauden kehittyjä Jooa Ylä-Ilomäki
Tsemppari Janne Johansson
Ryhtipelaaja Lennart Pasuri
Poikien kerho -14-15 syntyneet Ohjaaja: Anssi Pietilä
Tsemppari Eemil Haapasalmi
Tsemppari Aatos Hattula
Tsemppari Nuutti Mäki

TYTTÖJEN JUNIORIJOUKKUEET

E-tytöt                                           Valmentaja Roni Takala, jojo Satu Hietikko, rh Marika Kiukkonen.
Kauden kehittyjät Anna Leminen ja Saga Siirilä
Ryhtipelaaja Saana Haikonen
D-tytöt Valmentajat Vilma Kangas ja Juha Kataja, jojo Sami Suutarinen.
Kauden pelaaja Elli Kivistö
Tehopelaaja Helmi Hakala
Asennepelaaja Piitu Lepistö
Kauden kehittyjä Olivia Kataja
C-tytöt Valm. Jani Toivonen, jojot Heidi Sikkilä, Kati Auranen, Tuula Ulve.
Tsemppari Reetta Tuomi
 Ryhtipelaaja Aada Mattila
Kauden kehittyjä Sofia Kitinoja
B-tytöt Valmentajat Inka Kilpijärvi, Matti Pollari, jojo Keijo Kvist.
Kehittyjä Vilma Lehtimäki
Tsemppari Siiri Kvist
Ryhti Veera Lehtimäki
A-tytöt kalkshkahjkikkdksdoeosdk Valmentajat Mikko Vasanko ja Jari Karjalainen, Matti Pollari, jojo Rauno Hämäläinen, rh Birgit Husso.
Kauden kehittyjä Jenina Hämäläinen
Tsemppari Sofiina Sutinen
Ryhtipelaaja Anna Marttala

POIKIEN JUNIORIJOUKKUEET

F2 2011                 kjlskdjlskjldkljdlfkjlskdjflskjdllsls Valmentajat Sami Ojanperä ja Jani Toivonen, jojot Elina Toivonen, Anni-Maria Maunuksela ja Markku Ala-aho, rh Satu Latvala.
Kauden kehittyjä Oskar Vainionpää
Vuoden tulokas Luukas Ahoniemi
Ryhtipelaaja Nuutti Erkkilä
F1 2010 Ohjaajat Sanna Korpi ja Riikka Mäntynen, jojot Miikka Autio, Jarkko Setälä ja Sami Lehtimäki, rh Airi Louko.
Kauden kehittyjä Roope Nikko
Tsemppari Jasper Setälä
Ryhtipelaaja Eppu Pärssinen
Joukkuepelaaja Elia Ämmälä
E2 2009 Valmentaja Matti Pollari, jojo Mikko Salmenkangas, rh Teemu Antikainen.
Kauden kehittyjä Aapo Ristikangas
Tsemppari Oliver Eteläaho
Ryhtipelaaja Elias Lahti
E1 2008 Valmentajat Aku Leppälä, Eetu Manninen ja Teemu Joensuu, jojo Marko Rajala, rh Mikko Tanhuamäki.
Kauden kehittyjä Vili Rauhala
Kauden kehittyjä Onni Riipi
Kauden kehittyjä Saku Harju
D2 2007 Valmentajat Jussi Keskinen, Eetu Erikoinen, Matias Järvinen, jojot Jyrki Kuoppala ja Ari Vuorimäki, rh Sarita Orpana ja Olli Laitala.
Kauden kehittyjät Arttu Helin
Ryhtipelaaja Aatu Rasku
Kapteeniston valinta Väinö Ämmänkoski
Tsemppari Henri Arovuo
D1 2006 Valmentajat Anssi Pietilä, Tuomas Kujala, jojo Marko Takala, rh Maarit Takala.
Kauden kehittyjä Jussi Lammassaari
Tsemppari Vilmeri Olli
Ryhtipelaaja Rasmus Kekola
C2 2005 Valmentajat Teemu Uusitalo, Jani Kantokoski, Ville Manner, Matti Pollari, jojot Marko Orpana, Harri Ankkuri, rh Mari Kivimäki.
Kauden kehittyjä Kosti Pippola
Tsemppari Vertti Huttunen
Ryhtipelaaja Valtteri Niemistö
C1 2004 Valmentajat Jari Karjalainen, Pasi Leskinen, OP Mäntyniemi, jojo Hannu Lahti, rh Virpi Finnilä.
Kauden kehittyjä Nooa Kniivilä
Taistelija Santtu Ek
MVP Jimi Mäntyniemi
C-akatemia Valmentajat Teemu Uusitalo, Anssi Pietilä, jojot Mikko Kauttu, rh Jukka Myllyniemi.
Ryhtipelaaja Kalle Rajamäki
Tsemppari Konsta Yli-Rahnasto
Kehittyjä Helmeri Hintsa
B edustusjoukkue Valmentajat Anssi Pietilä, Topias Vakkuri , jojot Ville Pohto ja Juha Keski-Heikkilä, Kari Rajala, rh Pauliina Rajala.
Ryhtipelaaja: Aleksi Puroaho
Kehittyjä Aapo Haavisto
Tsemppari Severi Räty
AB Akatemia Valmentaja Ville Manner
 Jaakko Huosianmaa, Tuukka Uusimäki, Topias Rajala.
 A-pojat Valmentaja Ville Manner, jojo Juha Keskinen, rh Jaana Juupajärvi.
 Pitkäaikainen Peliveli Joel Oosi, 14 vuoden pelaajapolku.
 Erikoispalkinnot Juuso Keskinen (läpimurto liigaan), Petteri Hämäläinen (kapteeni jo toisella SPV-kaudella).
Tsemppipalkinto Arttu Honkonen (Loukkaantumisten jälkeen kuntoutuminen liigan porteille saakka).

AIKUISJOUKKUEET

M2-joukkue Valmentaja Ville Manner, jojo Jani Pusa
Kauden tulokas  Juha Peura
Naisten joukkue Valmentajat Mikko Vasanko, Jari Karjalainen, Matti Pollari, jojo Anna Kulmala, rh Miia Halmesmäki.
Tsemppari Vilma Kosonen
Ryhtipelaala Alisa Hirvelä
Kauden kehittyjä Iida Kuoppala
Miesten edustusjoukkue      JKLJKKJ Valmentajat Tommy Koponen, Anssi Pietilä ja Jiri Kirsilä, jojo Pertti Ahokas.
Taistelijan malja:  Henri Myllymäki
Ryhtipelaaja:  Jukka-Pekka Pelto-Arvo
MVP-pelaaja:  Sami Koski
Tulokaspelaaja:  Aapo Lokasaari
Vuoden Wäiski:  Jeri Heikkilä

SEINÄJOEN PELIVELJET

SPV:N TOIMISTO

toimistopeliveljet.fi
050 432 2508 (ma-pe klo 11-13)
Huhtalantie 2, 60220 Seinäjoki

Seinäjoen Peliveljet ry (SPV) on vuonna 1994 perustettu salibandyn erikoisseura. Seura edistää salibandykulttuuria toiminta-alueellaan tarjoamalla huipputason kilpaurheilu- sekä harrastetason toimintaa yhä uusille ryhmille.