Yhteystiedot

Seura

Urheilutoimenjohtaja Tommy Koponen, tommy.koponen(at)peliveljet.fi, 0500 548 646
Hallituksen puheenjohtaja Petra Anttila, petra.anttila(at)peliveljet.com
Sihteeri seuratyöntekijä Sami Koski, toimisto(at)peliveljet.fi, 050 4322 508 (ma-pe klo 11-13)
Rahastonhoitaja Tuulikki Kangasluoma, tuulikki.kangasluoma(at)peliveljet.fi, 0440 761 539
Valmennuspäällikkö /A-C pojat: Anssi Pietilä, anssi.pietila(a)peliveljet.fi, 045 123 555
Valmennuspäällikkö /D-pojat: Ville Manner, ville.manner(a)peliveljet.fi, 044 0413 604
Valmennuspäällikkö /Naiset, tytöt, E-G pojat: Matti Pollari, matti.pollari(at)peliveljet.fi, 050 3260 496
Seuratyöntekijä Sami Koski, toimisto(at)peliveljet.fi, 050 4322 508 (puhelinaika ma-pe klo 11-13, muulloin sähköposti)
Seuratutor Lasse Keskinen, lasse.keskinen(at)seinajoki.fi, 040 7748 754

JOUKKUEIDEN YHTEYSTIEDOT

Miehet II (2 div)

Pertti Ahokas, jojo /0500 508 763 / pertti.ahokas(at)netikka.fi
Kari Rajala, jojo / 040 066 1085 / kari(at)troxia.com

Miehet III (4 div)

Pertti Ahokas, jojo /0500 508 763 / pertti.ahokas(at)netikka.fi
Kari Rajala, jojo / 040 066 1085 / kari(at)troxia.com

Miehet IV (5 div)

Jani Pusa, joukkueenjohtaja / 040 742 6501 / jani.pusa(at)gmail.com

A-pojat

Ville Manner, valmentaja / 0440 413 604 / ville.manner@peliveljet.fi
Juha Keskinen, joukkueenjohtaja / 0500 667  316 / juha.keskinen(at)kontio.fi
Jaana Juupajärvi, rahastonhoitaja / 040 511 8363  / jaana.juupajarvi(at)elisanet.fi

AB-pojat akatemia

Pertti Ahokas, joukkueenjohtaja /0500 508 763 / pertti.ahokas(at)ahokkaanautomies.fi
Kari Rajala, joukkueenjohtaja / 0400 661 085 / kari(at)troxia.com

B-Pojat edustusjoukkue

Anssi Pietilä, valmentaja / 045 1235 555 / anssi.pietila(at)peliveljet.fi
Ville Pohto, joukkueenjohtaja
Juha Keski-Heikkilä, joukkueenjohtaja

A-tytöt / Naiset 2 div

Matti Pollari, valmentaja / matti.pollari(at)peliveljet.fi / 050 3260 496
Rauno Hämäläinen, joukkueenjohtaja / 0400 827 615 / muonilanalekka(at)gmail.com
Birgit Husso, rahastonhoitaja / 045 135 2064 / Birgit.husso(at)gmail.com
Joukkueeseen mahtuu uusia pelaajia!

B-Tytöt -03-04

Inka Kilpijärvi, valmentaja / 050 594 0490 / inka934(at)hotmail.com
Joukkueeseen mahtuu uusia pelaajia!

C1-pojat -04 edustus

Jari Karjalainen, valmentaja / 040 527 3986
Irene Viita, valmentaja / 050 913 3121

Hannu Lahti, joukkueenjohtaja / 050 380 1735 / hannu.lahti(at)ruukki.com
Virpi Finnilä, rahastonhoitaja / 050 591 6026 / virpi.finnila(at)gmail.com

C-pojat akatemia, -04/-05

Jari Karjalainen, valmentaja / 040 527 3986
Mikko Kauttu, varajojo / 050 357 3722 / mikko.kauttu(at)luukku.com

C-tytöt -05-06

Valmentajat:
Jani Toivonen /050 345 5242 /  jarvasto(at)gmail.com
Jukka Kitinoja, Vilma Kangas

Joukkueenjohtajat:
Auranen Kati p. 050 561 7848
Sikkilä Heidi p. 0400 568 900
Tuula Ulve p. 050 567 4447
Koko joukkueenjohdon tavoitat kerralla pelisiskot(at)gmail.com

C2-pojat 05

Joukkueenjohtajat:
Marko Orpana / 050 370 7722 / mve.orpana(at)gmail.com
Harri Ankkuri / 040 545 2423 / harri.ankkuri(at)netikka.fi

Valmentajat:
Teemu Uusitalo, Jani Kantokoski

Rahastonhoitaja:
Mari Kivimäki / 040 704 0935 / marikivimaki1(at)gmail.com

D-tytöt -07-08

Valmentajat:
Vilma Kangas puh. 044 211 2971
Juha Kataja puh. 050 384 3265
Roni Takala

E-tytöt -09-10

Valmentaja Roni Takala p. 045 2573134
Mukaan mahtuu uusia pelaajia!

D1-Pojat 06 punainen

Joukkueenjohtaja: Marko Takala / 050 566 6584 / marko.takala(at)elisa.fi
Rahastonhoitaja: Maarit Takala / 050 343 1523
Valmentaja: Tuomas Kujala / 040 521 3798 / tuomas.kujala(at)atria.com
Valmentaja: Anssi Pietilä / 045 123 5555 / anssipietila@hotmail.com

D2-Pojat 07

Ari Vuorimäki, joukkueenjohtaja / 044 539 4628 / ari.vuorimaki(at)gmail.com
Jyrki Kuoppala joukkueenjohtaja / 0400 939 326/ jyrki.kuoppala(at)edu.seinajoki.fi

E1-pojat -08

Marko Rajala, joukkueenjohtaja / markom.rajala(at)gmail.com
Mikko Tanhuamäki, rahastonhoitaja / p. 044 425 5111

E2-pojat -09

Mikko Salmenkanas, joukkueenjohtaja /  spv.f2(at)salmenkangas.com

F1-pojat -10

Riikka Mäntynen, valmentaja / p. 040-5031743
Sanna Korpi, valmentaja / p. 040-1633590
Miikka Autio, joukkueenjohtaja / mautio(at)pp.nic.fi
Jarkko Setälä, joukkueenjohtaja
Airi Louko, rahastonhoitaja

F2-pojat -11

Sami Ojanperä, valmentaja, p. 040 828 9718, sami.ojanpera(at)gmail.com

Kaikissa yhteistyöasioissa tavoitat Joukkueenjohdon edustajan,
Markun: 0503812180, markku.alaaho@gmail.com ja
Rahastonhoitajan: 0451284560, satum.latvala@gmail.com

KERHORYHMÄT:

Pojat 2014-2015

Ohjaaja: Anssi Pietilä

Pojat 2012-2013

Ohjaajat: Jenna Henttonen ja Ulriikka Ketola

 Tytöt 2011-2012

Ohjaajat: Hanna Mäenpää,  C-tytöt apuna

 Tytöt 2013-2015

Ohjaajat: Hanna Mäenpää,  C-tytöt apuna

Lisätiedot kerhoista: toimisto(at)peliveljet.fi

 

SEINÄJOEN PELIVELJET

SPV:N TOIMISTO

toimistopeliveljet.fi
050 432 2508 (ma-pe klo 11-13)
Huhtalantie 2, 60220 Seinäjoki

Seinäjoen Peliveljet ry (SPV) on vuonna 1994 perustettu salibandyn erikoisseura. Seura edistää salibandykulttuuria toiminta-alueellaan tarjoamalla huipputason kilpaurheilu- sekä harrastetason toimintaa yhä uusille ryhmille.